Viesmīlīgā Valmiera

Viesmīlīgā Valmiera

Viena no skaistākajām Vidzemes pilsētām, Valmiera, atrodas gleznainajos Gaujas krastos. Vietām straujā, vietām mierīgā upe sadala pilsētu divās daļās. Jaunais tilts, kurš ir uzbūvēts pāri upei, ļoti skaisti iekļaujas kopējā ainavā. Sakoptā vide, daudz ziedu un gleznainu ainavu, padara Valmieru vēl skaistāku un sirdij tīkamāku.

Bet jāsaka, ka Valmiera ir ne tikai skaista, bet arī ļoti viesmīlīga pilsēta. Viesojoties Valmierā jūs satiksiet smaidīgus un laipnus cilvēkus, šeit jūs varēsiet iepazīties un apskatīt daudz interesantu un vēsturisku vietu, te jūs varēsiet izbaudīt sātīgu maltīti vietā, pēc jūsu pašu izvēles, piemēram, tā var būt kafejnīca “Bastions”, kura priecēs jūs ar plašo ēdienu izvēli, vai arī restorāns “Rātes vārti”, kur jūs nesteigdamies varēsiet izbaudīt garšīgo ēdienu, laipno apkalpošanu un fantastisko atmosfēru.

Valmierā katru gadu notiek pilsētas svētki. Šajā laikā pilsēta ir saposta, kā jau īsta jubilāre un ar savu plašo pasākumu klāstu ir gatava uzņemt ciemiņus no malu malām. Esmu pamanījusi, jo vairāk ciemiņu, jo līksmāka pilsēta, arī tai patīk, ka tā tiek savos svētkos godināta un sumināta.

Ja ir gadījies Valmierā nokļūt ne tik saulainā laikā, vai arī ja negribas baudīt aktīvu atpūtu, tad var droši doties uz kinoteātri un izbaudīt kādreiz tik ļoti populāro kino mākslu. Arī Valmieras kinoteātris atceras tos laikus, kad katram no mums nebija iespējas mājās skatīties jaunākās filmas un mēs visi varējām tās redzēt tikai kinoteātrī, tāpēc ar nepacietību gaidījām, kad uz kinoteātru ekrāniem parādīsies jaunās kinofilmas.

Ja savu braucienu uz Valmieru plānojat jau laicīgi, tad varat apskatīties, ko piedāvā Valmieras teātris. Lieliskas izrādes, spoža aktieru spēle – tā ir neatņemama Valmieras teātra sastāvdaļa. Valmieras Drāmas teātris atrodas ļoti gleznainā vietā un ja jums uz teātra izrādi ir gadījies ierasties mazliet ātrāk, tad jūs varat šo laiku pavadīt pastaigājoties un izbaudot gleznainās ainavas, kuras atrodas Valmieras teātra tuvumā.

Turpat, pilsētas centrā, Gaujas stāvajā krastā atrodas arī luterāņu Svētā Sīmaņa baznīca. Baznīcas ēka ir būvēta XIII. gadsimtā, tiek uzskatīts, ka tās celtniecība varētu būt sākusies 1283. gadā. Valmieras luterāņu draudze ir viena no lielākajām draudzēm Latvijā.

Svētā Sīmaņa baznīca ir īpaša ar ērģeļu skanējumu, kuras tajā atrodas. Heinriha Andreasa Konciusa ērģeles tika uzstādītas 1780. gadā, bet XIX. gadsimta otrajā pusē tika uzstādītas F. Ladegasta būvētās ērģeles. Šīs ērģeles tiek uzskatītas par labākajām ērģelēm Latvija.

Klausoties brīnumainajās ērģeļu skaņās, mums ir iespēja aizmirst par ikdienišķajām rūpēm, aizmirst par steigu, par grūtībām, ar ko šajā dzīvē mums ir jāsaskaras. Klausoties šī mūzikas instrumenta skaņās, mēs paceļamies tam visam pāri, aizdomājamies par mūžīgajām vērtībām, par daudz augstākām, varbūt mums ne vienmēr saprotamām lietām.

Jaunā veidolā atkal ir vēris durvis Vecpuišu parka paviljons, tagad tā ir koncertzāle “Valmiera”. Tās restaurētāji ir darījuši visu, lai šeit būtu brīnišķīga skaņa un tas viņiem ir izdevies, jo atzinības vārdi ir gūtu no daudziem speciālistiem mūzikas jomā.

Valmiera ir maza sapņu pilsēta, kura gaida ciemos ikvienu no mums, un ja mums ir pagadījies kāds brīvs brītiņš, varbūt dosimies izbaudīt Valmieras viesmīlību?