Valmiera ir pilsēta, no kuras neaizbrauc

Valmiera ir pilsēta, no kuras neaizbrauc

No Rīgas līdz Valmierai ir mazliet vairāk par 100 kilometriem. Neskatoties uz šo mazo attālumu, dzīve šajās divās pilsētās krasi atšķiras. Viena no galvenajām atšķirībām – dzīvojamā platība. Te nav milzīgu rindu uz dzīvokļiem, te nav lepnu jaunceltņu, kuras ir paredzētas pircējiem no ārzemēm, bet te arī nav dzīvokļu, kuri jau ilgāku laiku stāvētu tukši nevienam nevajadzīgi. Tātad, tas nozīmē to, ka cilvēki masveidā neaizbrauc prom no Valmieras. Vēl par to liecina arī tas fakts, ja jums ir radusies vajadzība Valmierā izīrēt dzīvokli, tad, lai sameklētu jūsu vajadzībām atbilstošu, var paiet zināms laiks. Maksa, ko īpašnieki pieprasa par dzīvokļa izīrēšana, arī nav no mazajām, tātad tas nozīmē, ka pēc dzīvokļiem ir pieprasījums.

Pirms kāda laika pat klīda baumas, ka Valmierā un citas Vidzemes pilsētās dzīvokļus ir sākuši pirkt Ķīnas iedzīvotāji, lai saņemtu uzturēšanas atļauju. Kā apgalvo vadība, tad patiešām Ķīnas Republikas iedzīvotāji bija interesējušies par mājas iegādi, bet darījums tā arī nav noticis.

Inesis Boķis saka, ka pēc viņa domām, diez vai kāds Valmierā ir iegādājies dzīvokli vai māju priekš tam, lai iegūtu uzturēšanās atļauju. Pēc viņa domām, nerezidenti parasti dzīvokļus izvēlās tuvāk Rīgai. Ir iespējams, ka Valmiera ir izraisījusi interesi, ir iespējams, ka pat daži dzīvokļi arī tika nopirkti, bet tas nopietni iespaidot migrāciju nav spējīgs. Valmieras nekustamo īpašumu tirgus nekādas izmaiņas nav sajutis, cīņa notiek Rīgā un Jūrmalā.

Valmiera var lepoties ar savu ražošanu, ar saviem uzņēmumiem. Mūsdienās Valmierā ļoti strauji attīstās tūrisms, izglītības sfēra, bet galvenais Valmieras lepnums ir un paliek rūpniecība, pateicoties kurai mēs varam te dzīvot un turpināt attīstīties. Latvijā pašlaik rūpniecība ir attīstīta trīs pilsētās – Valmierā, Jelgavā un Ventspilī.

Valmierā rūpniecība, galvenokārt, attīstās pateicoties veiksmīgai uzņēmumu privatizācijai (izņēmumu savā laikā radīja gaļas apstrādes kombināts “Triāls”, kurš nobankrotēja). Jāatkārtojas un jāsaka, ka pilsētas rūpniecības attīstības rezultātā vietējā nekustamo īpašumu tirgū cenas par dzīvokļa īri ir ļoti tuvas Rīgas cenām – tie aptuveni ir 200 eiro. Un visi dzīvokļi, kuri tiek izīrēti, pārsvarā ir aizņemti. Ja apskatīsimies sludinājumos, tad mēs redzēsim sludinājumus, ka cilvēki vēlas īrēt un gandrīz neredzēsim sludinājumus, ka dzīvokļi tiek izīrēti. Šobrīd Valmierā varētu dzīvot aptuveni 26 – 27 tūkstoši iedzīvotāju, ir iespējams, ka pēdējo gadu laikā projām ir aizbraukuši kādi 2000 iedzīvotāju, bet tukšu dzīvokļu vienalga nav. Ļoti reti, bet īpašumus arī pārdod. Dzīvokļu cenas ir augstas gan ķieģeļu, gan paneļu mājās, bet pārsvarā tomēr dzīvokļus izīrē.

Uz Valmieru, no daudziem novadiem sabrauc arī studenti, jo Vidzemes augstskolā mācās aptuveni 1000 jauniešu. Viņi arī īrē dzīvokļus, ja kaut kādu apstākļu dēļ negrib vai nevar dzīvot kopmītnēs, kuras Valmierā ir labā stāvoklī.

Šobrīd Valmierā strauji attīstās cits sektors – privāto māju būvniecība. Netālu, aiz pilsētas robežām tiek piedāvāti zemes gabali, kuri der privātajai celtniecībai, šie piedāvājumi tiek labprāt izmantoti. Šī tendence jau tiek vērota ilgāku laiku, krīzes laikā daži projekti bija apstājušies, bet tagad visi zemes gabali atkal ir pārdoti.