Valmieras drāmas teātris

Valmieras drāmas teātris

Valmierā, ļoti gleznainā vietā, atrodas Valmieras Drāmas teātris. Jau, kopš pašas tā dibināšanas, teātris ir ļoti svarīgs ne tikai Valmieras iedzīvotājiem, bet arī visiem teātra cienītājiem no visas valsts. Patiešām, Valmieras Drāmas teātris ir spējīgs izsaukt milzīgu sajūsmu, tāpēc, ka ir spējis ļoti augstā līmenī pacelt gan kvalitāti, gan radošo pieeju. Daudzi Latvijas iedzīvotāji, ir gatavi mērot 100 un pat vairāk kilometrus, lai apmeklētu Valmieras Drāmas teātra izrādes. Tas ir liels rādītājs tam, ka teātris tik tiešām atrodas ļoti augstā līmenī.

Šis teātris, patiešām, ir vienīgais profesionālais drāmas teātris visā Vidzemē, tāpēc tam ir vēl lielāka reģionālā nozīme, tāpēc, ka mazo, Latvijas pilsētu iedzīvotājiem, ne vienmēr ir iespēja doties uz izrādi, uz Rīgu. Bet Valmiera, un tās iedzīvotāji var būt lepni par to, ka Rīgas iedzīvotāji, paši ir gatavi doties uz Valmieru, uz teātra izrādēm.

Valmieras dramatiskajam teātrim ir diezgan sena vēsture. Tās pirmsākumi meklējami jau 1919. gadā, kad blakus Svētā Sīmaņa baznīcai tika uzbūvēts Latvijas Biedrības Nams, kurā atradās gan zāle, gan skatuve, kura bija paredzēta dažādām izrādēm. Bet, 1923. gadu ir pieņemts uzskatīt par precīzāku teātra dzimšanas gadu. pēc Otrā pasaules kara teātri nosauca par Leona Paegles Valsts Valmieras drāmas teātri.

Vērojot teātri no malas, visu šo gadu garumā, varam pamanīt, ka dažādos laika periodos, tam ir bijusi dažāda vadība, tam ir bijuši dažādi nosaukumi, tas ir iestudējis dažāda satura uzvedumus, kreatīvie teātra vadītāji ieviesa jaunas koncepcijas un idejas, bet neskatoties uz visām šīm pārmaiņā, teātris ir bijis spējīgs saglabāt un izcelties ar savu nevainojamo kvalitāti un profesionālismu.

Katru gadu Valmieras drāmas teātris saņem labākās balvas, tāpēc nešaubieties, šis teātris ir lielisks piemērs tam, ka lielā un izcilā māksla ir spējīga dzīvot un attīstīties ne tikai valsts kultūras centrā Rīgā, bet arī aiz tās robežām. Šobrīd teātrī ir pieejamas trīs skatuves un kafejnīca. Teātris piedāvā arī ekskursijas teātra aizkulišu pasaulē. Tā ir vienreizēja iespēja apskatīties kā tur izskatās, tāpēc, ka šo jautājumu mēs sev esam uzdevuši ne vienu reizi vien. Droši vien, ka lielu iespaidu, uz mums ir atstājis kinofilmās redzētais, jo tur aizkulišu pasaule ir attēlota kā noslēpumaina, savu dzīvi dzīvojoša pasaule.

Jums būs iespēja ne tikai apceļot teātra aizkulises, bet arī satikties ar saviem iemīļotajiem aktieriem: Antu Aizupi, Ingu Apini, Aigaru Apini, Astru Baumani, Rutu Birgeri, Māri Bezmeru, Ligitu Dēvicu, Regīnu Devīti, Daci Eversu, Kārli Freimani, Ievu Džindžu, Rūtu Dišleri, Rihardu Jakovļevu, Ināru Ieviņu, Eduardu Johansonu, Janusu Johansonu, Terēzi Lasmani, Ingus Kniploku, Vizmu Kalmi, Leldi kalēju, Mārtiņu Liepu, Ilzi Lieckalniņu, Juri Laiviņu, Tālivaldi Lasmani, Māru Menniku, Agri Māsēnu, Mārtiņu Meieru, Ivo Martinsonu, Oskaru Morozovu, Arnoldu Osi, Kārli Neimani, Inesi Pudžu, Ilzi Pukinsku, Annu Putniņu, Skaidrīti Putniņu, Ievu Puķi, Inesi Ramuti, Ģirtu Rāviņu, Krišjāni Salmiņu, Rihardu Rudāku, Baibu Valanti, Imantu Stradu, Ivaru vanagu, Elīnu Vāni, Māru Vīganti un Aigaru Vilimu.

Valmieras drāmas teātris ir iestudējis ļoti daudz, dažāda satura izrāžu: “Smaržo sēnes”, “Nāves deja”, “Rudenīgais blūzs”, “Celtnieks Sūlness”, “Kāpēc es nogalināju sievu” u. d. c.

Viesmīlīgā Valmiera

Viesmīlīgā Valmiera

Viena no skaistākajām Vidzemes pilsētām, Valmiera, atrodas gleznainajos Gaujas krastos. Vietām straujā, vietām mierīgā upe sadala pilsētu divās daļās. Jaunais tilts, kurš ir uzbūvēts pāri upei, ļoti skaisti iekļaujas kopējā ainavā. Sakoptā vide, daudz ziedu un gleznainu ainavu, padara Valmieru vēl skaistāku un sirdij tīkamāku.

Bet jāsaka, ka Valmiera ir ne tikai skaista, bet arī ļoti viesmīlīga pilsēta. Viesojoties Valmierā jūs satiksiet smaidīgus un laipnus cilvēkus, šeit jūs varēsiet iepazīties un apskatīt daudz interesantu un vēsturisku vietu, te jūs varēsiet izbaudīt sātīgu maltīti vietā, pēc jūsu pašu izvēles, piemēram, tā var būt kafejnīca “Bastions”, kura priecēs jūs ar plašo ēdienu izvēli, vai arī restorāns “Rātes vārti”, kur jūs nesteigdamies varēsiet izbaudīt garšīgo ēdienu, laipno apkalpošanu un fantastisko atmosfēru.

Valmierā katru gadu notiek pilsētas svētki. Šajā laikā pilsēta ir saposta, kā jau īsta jubilāre un ar savu plašo pasākumu klāstu ir gatava uzņemt ciemiņus no malu malām. Esmu pamanījusi, jo vairāk ciemiņu, jo līksmāka pilsēta, arī tai patīk, ka tā tiek savos svētkos godināta un sumināta.

Ja ir gadījies Valmierā nokļūt ne tik saulainā laikā, vai arī ja negribas baudīt aktīvu atpūtu, tad var droši doties uz kinoteātri un izbaudīt kādreiz tik ļoti populāro kino mākslu. Arī Valmieras kinoteātris atceras tos laikus, kad katram no mums nebija iespējas mājās skatīties jaunākās filmas un mēs visi varējām tās redzēt tikai kinoteātrī, tāpēc ar nepacietību gaidījām, kad uz kinoteātru ekrāniem parādīsies jaunās kinofilmas.

Ja savu braucienu uz Valmieru plānojat jau laicīgi, tad varat apskatīties, ko piedāvā Valmieras teātris. Lieliskas izrādes, spoža aktieru spēle – tā ir neatņemama Valmieras teātra sastāvdaļa. Valmieras Drāmas teātris atrodas ļoti gleznainā vietā un ja jums uz teātra izrādi ir gadījies ierasties mazliet ātrāk, tad jūs varat šo laiku pavadīt pastaigājoties un izbaudot gleznainās ainavas, kuras atrodas Valmieras teātra tuvumā.

Turpat, pilsētas centrā, Gaujas stāvajā krastā atrodas arī luterāņu Svētā Sīmaņa baznīca. Baznīcas ēka ir būvēta XIII. gadsimtā, tiek uzskatīts, ka tās celtniecība varētu būt sākusies 1283. gadā. Valmieras luterāņu draudze ir viena no lielākajām draudzēm Latvijā.

Svētā Sīmaņa baznīca ir īpaša ar ērģeļu skanējumu, kuras tajā atrodas. Heinriha Andreasa Konciusa ērģeles tika uzstādītas 1780. gadā, bet XIX. gadsimta otrajā pusē tika uzstādītas F. Ladegasta būvētās ērģeles. Šīs ērģeles tiek uzskatītas par labākajām ērģelēm Latvija.

Klausoties brīnumainajās ērģeļu skaņās, mums ir iespēja aizmirst par ikdienišķajām rūpēm, aizmirst par steigu, par grūtībām, ar ko šajā dzīvē mums ir jāsaskaras. Klausoties šī mūzikas instrumenta skaņās, mēs paceļamies tam visam pāri, aizdomājamies par mūžīgajām vērtībām, par daudz augstākām, varbūt mums ne vienmēr saprotamām lietām.

Jaunā veidolā atkal ir vēris durvis Vecpuišu parka paviljons, tagad tā ir koncertzāle “Valmiera”. Tās restaurētāji ir darījuši visu, lai šeit būtu brīnišķīga skaņa un tas viņiem ir izdevies, jo atzinības vārdi ir gūtu no daudziem speciālistiem mūzikas jomā.

Valmiera ir maza sapņu pilsēta, kura gaida ciemos ikvienu no mums, un ja mums ir pagadījies kāds brīvs brītiņš, varbūt dosimies izbaudīt Valmieras viesmīlību?

Jauka izklaide mūzikas pavadījumā. Atpūšamies Valmierā

Jauka izklaide mūzikas pavadījumā. Atpūšamies Valmierā

Valmiera ir skaista un viesmīlīga pilsēta, kura priecē savus iedzīvotāju un ciemiņus gan ar sakārtotu vidi, gan ar daudz un interesantiem pasākumiem, gan arī iespēju kārtīgi atpūsties. Daudziem kārtīgā atpūta asociējas ar mūziku un dejošanu. Mūsdienu jauniešiem tas ir īpaši aktuāli – pēc kārtīgi nostrādātas darba nedēļas ir patīkami aiziet uz kādu izklaides vietu un kopā ar draugiem, tā kārtīgi izdejoties. Valmiera ir jauniešu pilsēta – te atrodas Valmieras augstskola, arī studenti bieži vien par izklaides vietu izvēlas nakts klubus, kuri atrodas Valmierā. Ja ir iespēja pēc spraigas mācību nedēļas aiziet un atpūsties, tad kāpēc gan tādu iespēju neizmantot.

Viena no tādām izklaides vietām Valmierā ir nakts klubs “Kāre”, par kuru varam teikt, ka šeit pulcējas ne tikai jaunieši, bet arī vecāka gada gājuma cilvēki. Nakts kluba repertuārs ir ļoti daudzveidīgs, katru nedēļas nogali šeit var baudīt dažādu, populāru un iemīļotu latviešu mūzikas grupu sniegumu. Šeit jūs varēsiet izbaudīt populārus 80. un 90. gadu mūzikas hītus, dungot līdzi pazīstamām latviešu un krievu mūzikas dziesmām, sajust rock mūzikas skaļās vibrācijas un atcerēties populārās ārzemju dziesmas. Dejot vai klausīties mūziku, tas paliek jūsu izvēlē. Ja tā īsti nesaista neviena no šīm nodarbēm, tad varat pasūtīt un izbaudīt naksnīgu maltīti: uzkodas, picas, salātus, plaša piedāvājumā ir arī otrie ēdieni, iemalkot garšīgus kokteiļus.

Siltajā gadalaikā, vasarā, te darbojas vasaras dārzs, te arī tiek piedāvāts plašs ēdienu uz dzērienu klāsts. Nedēļas nogalēs apmeklētājus priecē un izklaidē pašmāju muzikanti. Par nakts klubu “Kāre” varam teikt, ka te valda mājīga, draudzīga un ļoti patīkama atmosfēra. Ja vēlaties satikties ar draugiem un izdejoties, dodieties uz “Kāri” un jums būs jauka iespēja pavadīt šeit jautru un patīkamu vakaru.

Vēl viena ievērības cienīga, izklaides vieta Valmierā ir “Multiklubs”. Savas durvis tas ir vēris tālajā, 1995. gada 27. septembrī un šobrīd tas ir viens no vecākajiem Ziemeļvidzemes klubiem. Šis klubs var lepoties ar to, ka pirms daudziem gadiem tajā savu karjeru ir sākusi grupa “Prāta Vētra”. Jāsaka, ko visu šo gadu laikā te ir koncertējuši gan Latvijā pazīstami mākslinieki, gan arī Latvijas populārākās grupas.

Valmierieši ļoti atsaucīgi un silta sagaida māksliniekus, arī mākslinieki ar lielu labpatiku dodas koncertēt uz Multiklubu. Te valda emocijas, viesmīlība, joki, prieks un milzīgs dejotprieks! Multiklubā notiek ne tikai slavenu mūziķu koncerti, bet arī populāri dīdžeju seti, dažādi priekšnesumi un atrakcijas. Laiks, kuru jūs pavadīsiet šeit, būs neaizmirstams un patīkamām emocijām piesātināts.

Runājot par izklaidēm Valmierā, vajag pieminēt arī naktsklubu “Putniņi”, kurā viskarstākās ballītes notiek piektdienas un sestdienas vakaros! Jautra mūzika, daudz cilvēku, neparasti pasākumi – tā varam raksturot šo nakts izklaides vietu.

Mēs jums esam snieguši īsu ieskatu Valmieras populārākajās izklaides vietā, jūsu ziņā paliek, uz kuru no tām jūs esat gatavs doties pats un uzaicināt līdzi savus draugus, lai varētu pavadīt kopā jautru, neaizmirstamu, pozitīvām emocijām bagātu vakaru un nakti ar dejām līdz pašai rīta gaismai!