Ceļvedis IKEA veikalu apmeklējumam

Ceļvedis IKEA veikalu apmeklējumam

Retais nebūs dzirdējis par mēbeļu un interjera preču un arī skandināvu pārtikas gigantu IKEA. Pavisam drīz šis uzņēmums atvērs arī savu veikalu Latvijā, tāpēc ir vērts sagatavoties šim brīdim. It īpaši, ja ne reizi nav bijusi tā izdevība apmeklēt šo milzi. Tālāk sniegsim dažus visai noderīgus padomus, kā atvieglos jūsu IKEA iepirkšanās pieredzi, kad pirmo reizi būsiet tikuši cauri plašajām ieejas durvīm.

Kad esat tikuši sākuma vestibilā, jums būs nepieciešams no turienes paņemt dažas bezmaksas palīglietas, kas lieti noderēs, lai palīdzētu šajā aizraujošajā iepirkšanās pieredzē:

  • Veikala karte. Jā, šī var būt pat ļoti noderīga, jo veikala platības ir patiesi lielas un katrai zonai ir sava tematika.
  • IKEA piezīmju blociņš vai lapiņas un zīmulis, lai pierakstītu objektu atrašanās vietas numurus, kurus jūs, iespējams, vēlāk vēlēsieties iegādāties.
  • Mērlentes, kas noderēs, ja jums ir zināmi precīzi izmēri, kuros vēlaties iekļauties.
  • Lielais zilais IKEA pirkumu maisiņš, grozs vai rati.
  • Preču piedāvājuma katalogs, ja tas vēl nav jūsu īpašuma (to var pasūtīt arī tiešsaistē). Tas nav obligāti nepieciešams, bet var jums noderēt idejām arī pēc tam, kad esat pabeiguši iepirkšanos.

Tālāk, kad esat apbruņojušies ar visiem minētajiem palīgrīkiem, varat ienirt IKEA pasaulē. Ir vērts pieminēt, ka IKEA veikali standarta izvietojumā tiek sadalīti četrās zonās:

1. Izstāžu zālē ar neskaitāmām mazām dzīvokļu un istabu reprodukcijām, kurās var apskatīt, kā pārdošanā piedāvātie priekšmeti izskatās dzīvē.
Izstāžu zāle, kas parasti atrodas augstākajā veikala līmenī (visbiežāk tas ir 2. stāvā), ir tāda kā jūsu privātā spēļu telpa pieaugušajiem. Tāpēc, ja precīzi nezināt, kas tieši jums ir nepieciešams un ko tieši jūs vēlaties šeit iegadāties, plānojiet lielāko daļu apmeklējuma laika pavadīt šeit. Šī izstāžu zāle patiesi ir labākā vieta, kurā apskatīt visas IKEA mēbeles, kā tās varētu tikt izkārtotas arī jūsu pavisam maziņajā vai, gluži pretēji, ļoti plašajā dzīvesvietā. Ja redzat šajā zālē kaut ko, ko tūdaļ vēlaties iegādāties, cenu zīme jums pateiks priekšā, kur tālākās veikala zālēs to atrast, lai varētu iegādāties. IKEA cenu zīmes ir jūsu labākie draugi. Tās ne tikai norāda produktu krāsas, materiālus, izmērus un citu noderīgu informāciju, bet arī noliktavas ejas un plaukta numuru, no kuras jūs varēsiet paņemt izvēlēto priekšmetu, kad būsiet tikuši līdz noliktavai. Ierakstiet šo informāciju par izvēlēto priekšmetu savā piezīmju blociņā, ko paņēmāt pie ieejas durvīm.
2. Tirdzniecības telpas, kurās sameklēt visus sīkos priekšmetus un viegli pārnēsājamās preces.
Tirdzniecības telpās atrodas visi IKEA dekoru piederumi, piemēram, vāzes, spilveni, aizkari, audumi, gultas veļa, trauki un paklāji. Te atradīsiet visu kabineta iekārtojumam, kancelejas preces, bērnu preces, gultas veļas un vannas istabas piederumus, kā arī sveces un mākslīgos un dabīgos augus.
3. Pašapkalpošanās noliktava, kurā milzu plauktos uzglabātas visas mēbeles un furnitūra.
Pašapkalpošanās noliktava ir tieši tas, ko izsaka tās nosaukums – noliktava, kurā paši varat atrast un izņemt izvēlētās preces, ar kurām tālāk doties pie kases un norēķināties. Šeit jūs atradīsiet itin visas mēbeles, kuras jūs varējāt sīki un smalki izpētīt izstāžu zālē, tikai šeit tās būs sapakotas ērti pārvadājamās un ļoti kompaktās kastēs un iepakojumos, pieejamos tūlītējai pirkšanai. Izmantojiet veiktos ierakstus savā piezīmju grāmatiņā, lai atrastu pareizo eju un plaukta numuru, uz kura atrodas produkts, kuru esat nolēmuši iegādāties.
4. Un pašā noslēgumā atradīsies kases zona, kur norēķināties par visiem izvelētajiem pirkumiem.